Jdi na obsah Jdi na menu
 


Exkluzivně z www.nasa.gov o ORION

8. 9. 2006

Budoucí astronauti pojedou do prostoru v Orionu kapsle, podobný v designu k Apollo - era velitelskému modulu, ale větší a víc všestranný, a schopný z nošení šesti držitelů - - dvakrát až jeho předchůdce.

Obrazový pravý: Umělecký- ovo koncept nákladní rakety nesoucí kosmickou lodi během představujícího procesu. Kredit: NASA + pohlížený velký obraz

Orion uspěje raketoplán jak NASA's primární vozidlo pro lidský vesmírný výzkum. Orionův první let s astronauty na palubě je plánovaný pro ne později než 2014 do mezinárodní kosmické stanice. Jeho první let do Měsíce je plánovaný pro ne později než 2020.

 

Orion je primární užitečný zatížení Ares I raketová 25- tunová mise, navržený k tomu, aby dosáhla nízké- zemské oběžné dráhy pro setkání s mezinárodní kosmickou stanicí nebo zemským odjezdem stupeň a měsíční přistávací modul.

Orion bude schopen transportujícího nákladu a až šesti členů posádek do a zpět z mezinárodní kosmické stanice. To může nést čtyři členy posádky pro měsíční mise. Později, to může podporovat posádkové přenosy pro Mars mise.

Orion vypůjčí si jeho tvar z kosmických kabin z minulostí, ale využije poslední technologii v počítačích, elektronice, životní podpora, pohon a tepelné ochranné systémy. Kapslový- ovo kuželový tvar je nejbezpečnější a nejvíce spolehlivý pro vstoupit znovu zemskou- ovo atmosféru, zvláště v rychlostech požadovaných pro přímý návrat z Měsíce.

Orion bude 16.5 stop v průměru a má masa asi 25 tun. Uvnitř, to bude mít víc než 2.5 krát hlasitost Apollo kapsle. Kosmické plavidlo vrátí lidi Měsíci čekat na dlouhá období jak testovací území pro delší cestu Marsu.

NASA odhadují nové startovací systémy budou 10 krát bezpečnější než raketoplán kvůli záchranné raketě na vrch kapsle která může rychle buší posádku jestli startovací problémy vyvinou. Tam je také malá šance na poškození z rakety nesoucí kosmickou lodi trosky, od kapsle sedí na vrch rakety.

Vypuštění přeruší systém

Záchranná raketa je součástí komplexního vypuštění přerušit systém, jsoucí vyvinutý NASA's Johnson Space Center v Houston a partnerská centra kolem národu.

Jako u Apollo a dřívějšího lidského kosmického letu programy, "úniková věž" sedí na vrcholu posádkové kapsle. V případě startovacího naléhavého případu, věžové- ovo motorky jsou navržené k tomu, aby zapálily a rychle oddělit posádkovou jednotku z rakety. A série padáků pak automaticky rozmístí snížit posádku bezpečně zpět na Zem.

Zemský návrat a přistávací systém

Pro návrat do Země, Orion bude vybavený systémem padáků, a aktivní nebo pasivní rozcuchaný pohlcovačové navrhli předejít potenciálním rizikům během návratu a přistání, a umožnit astronauty dotknout se zemi na zemi.

Obraz nahoře: Umělecký- ovo koncept nového vstupu k zemské- ovo atmosféře. Kredit: NASA + pohlížený velký obraz

NASA očekává pokročilý návrat a přistávací technologie nyní ve vývoji minimalizovat síly jednotka a jeho držitelé podléhají před přistáním.