Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

Příspěvky

Nový ruský Kliper ?

8. 9. 2006

Projekt Ruska

 

Exkluzivně z www.nasa.gov o ORION

8. 9. 2006

Jsem přeložil na PC TRanslatoru a je to dobrý

 

Orion-nový Americký program pro cestu na MĚSÍC

8. 9. 2006

 

Číňané chtějí dobýt Měsíc

8. 9. 2006

Starší, ale aspoň ňeco
 

Kosmické observatoře SOLAR SENTINELS budou hlídat Slunce

8. 9. 2006

Obrazek"Máme před sebou jedno maximum sluneční činnosti, abychom zjistili, co všechno potřebujeme vědět předtím, než pošleme astronauty znovu na Měsíc", prohlásil v červnu roku 2006 profesor Robert Lin, vedoucí pracovní skupiny Solar Sentinels.
 

Rozloučení s planetou Pluto

8. 9. 2006

ObrazekNa Valném shromáždění Mezinárodní astronomické unie IAU (International Astronomical Union), které se uskutečnilo v Praze ve dnech 14. až 25. 8. 2006, bylo mj. rozhodnuto, že naše Sluneční soustava obsahuje pouze 8 planet. Stalo se tak po bouřlivém jednání, kdy byly brány v úvahu nejrůznější argumenty i protiargumenty. Přestože původní návrh počítal s 12 planetami (další by v budoucnu přibývaly), zvítězila nakonec varianta s počtem 8 planet.
 

Afrika se prý za 10 milionů let rozdělí na dva kontinenty

25. 7. 2006

Nové výzkumy v oblasti Východoafrického příkopu potvrdily domněnky odborníků, že se africký kontinent v budoucnu rozdělí na dvě části. Mezinárodní tým geologů z Etiopie, Británie a Spojených států dospěl k názoru, že hlavní podíl na tom má tlak zemského magmatu na tektonický zlom procházející východní Afrikou. Díky němu nebude za deset milionů let už východoafrický roh součástí černého kontinentu.

 

Vědci objevili příčinu světla u černé díry

14. 7. 2006

ObrazekTým astronomů pod vedením University v Michiganu možná ví, jak černé díry rozsvěcují vesmír. Nová data z rentgenové observatoře Chandra poprvé ukázala, že klíčem k tomuto velmi jasnému a překvapujícímu světlu je silné magnetické pole.